אודות דואליס יוזמה

ב- 2015 זכתה דואליס במכרז  של ממשלת ישראל להקמה והפעלת קרן השקעות חברתית. הקרן היא פרי שיתוף פעולה בין משרדי של קרנות הביטוח הלאומי, משרד האוצר והמועצה הלאומית לכלכלה. עם הזכייה הוקמה קרן  'דואליס יוזמה'  בהיקף של 6.5 מיליון דולר, המשקיעה בעסקים חברתיים המכשירים ומעסיקים אוכלוסיות המודרות משוק העבודה הנורמטיבי.

הקרן משקיעה בעסקים חברתיים ברחבי הארץ תוך התמקדות בפריפריה הגיאוגרפית והחברתית של המדינה. לכל עסק יש תוכנית חברתית המתאימה לאוכלוסייה הספציפית. התוכנית החברתית מתמקדת בפיתוח כישורים אישיים, הכשרה מקצועית, שיקום ותעסוקה, ולאחר מכן השמה בעבודה בסוף תקופת החניכה של 12-18 חודשים.

משימתה החברתית של הקרן היא לבנות ולהשקיע בעסקים חברתיים המתמקדים בתעסוקה לצעירים ובני נוער בסיכון, אמהות חד-הוריות, אנשים עם מוגבלות, מכורים מחלימים, אסירים לשעבר, מובטלים כרוניים וקשישים.

ההשקעה בכל עסק חברתי הוא בין  500,000 ש"ח ועד 2 מיליון ש"ח, והיא מתפרסת על פי התקדמות העסק החברתי.

עבודתה של דואליס יוזמה נהנתה מפיתוח רשת רחבה של שותפים ממגזר העמותות, החברות העסקיות והפילנתרופים בארץ ובחו"ל. שותפויות אלו תומכות במאמצי  דואליס להבטיח את הגיוון במודלים העסקיים של העסקים החברתיים השונים בהם אנו תומכים, וכן באוכלוסיות המרוויחות מתוכניות ההכשרה והתעסוקה בעסקים השונים.